phone 58 301 29 31

location_on Biuro Podróży i Turystyki Almatur Polska S.A.
Starowiejska 42-48 lok.4, 81-356 Gdynia

phone

location_on
,

Rok szkolny w Wielkiej Brytanii

Rok szkolny za granicą to niesamowite, międzykulturowe doświadczenie, które może zmienić Twoje życie! Spędzenie całego roku lub semestru w szkole za granicą może być dla Ciebie nowym i wspaniałym doświadczeniem. A dodatkowo, jeśli odbywa się w kraju anglojęzycznym, to niezwykła szansa na znaczną poprawę znajomości języka angielskiego i nabranie biegłości w posługiwaniu się tym językiem. A jeśli myślisz o studiach w krajach anglojęzycznych, ukończenie szkoły średniej lub college'u w Wielkiej Brytanii jest do nich przepustką i najlepszym przygotowaniem.


Co zyskasz?

 • udoskonalisz swój język angielski i nabędziesz biegłość językową,
 • zdobędziesz doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości
 • powiększysz grono swoich przyjaciół,
 • poznasz brytyjską kulturę i tradycje
 • możesz uzyskać certyfikat średniego wykształcenia rozpoznawalny na całym świecie


Program jest dla Ciebie, jeśli spełniasz poniższe warunki:

 • jesteś uczniem w wieku 13-17 lat
 • jesteś osobą samodzielną, dojrzałą, odpowiedzialną, tolerancyjną i nie boisz się nowych wyzwań
 • posługujesz się językiem angielskim w stopniu dobrym.


A teraz kilka słów o programie:

Program realizowany jest przy współudziale angielskiego partnera English Naturally, działającego na rynku wyjazdów edukacyjnych od 1999r., który trakcie 20 lat swojej działalności stawia na najwyższy poziom oferowanych usług i indywidualne podejście do Klienta. Agencja angielska w ramach programu nauki w szkole oferuje:

 • bardzo prosty, szybki i niezobowiązujący sposób zapytania o ofertę edukacyjną, w odpowiedzi przesyłając "szytą na miarę" ofertę
 • różnorodność oferty szkół, wymagań wobec kandydatów i oferowanych egzaminów końcowych
 • bardzo dobre szkoły, położone w najładniejszej, najcieplejszej i najbezpieczniejszej części Anglii
 • poczucie bezpieczeństwa, jakie daje świadomość całodobowego dostępu, zarówno przez studenta, jak i rodziców, do konkretnej, jednej osoby wyznaczonej do opieki nad dzieckiem
 • możliwość rozpoczęcia nauki "na próbę" przez jeden term i kontynuowania jej dalej.


Szkoły

Zorganizowanie nauki w szkole brytyjskiej ogranicza używanie języka ojczystego, co pozwala na ciągłe poznawanie, kształtowanie i rozwijanie języka angielskiego.

English Naturally współpracuje z ponad 30 szkołami publicznymi na terenie Hampshire, Dorset i West Sussex, co pozwala sądzić z dużą dozą pewności, że będą w stanie znaleźć odpowiednią szkołę dla każdego kandydata. Większość z oferowanych szkół jest koedukacyjna, ale w ofercie są również szkoły żeńskie i męskie. Współpracujące szkoły są różnorodne. Część szkół jest nastawiona akademicko, jak również są i takie, które oferują kursy o profilu przygotowującym do ścieżki zawodowej (BTEC, kwalifikacje NVQ, diplomas). Są szkoły współpracujące z klubami sportowymi i skupione na charakterze międzynarodowym, oferujące dodatkowe lekcje angielskiego dla studentów EAL (English as Second Language) jako część curriculum, szkoły "alternatywne" i oferujące program IB. Jedynym, co łączy wszystkie szkoły jest bardzo wysoka ocena przez OFSTED (krajowa instytucja, oceniająca poziom szkół).


System edukacyjny

W Wielkiej Brytanii szkoła średnia (secondary school) zaczyna się od year 7, do której idzie młodzież w wieku lat 12 i uczy w się aż do year 11, kiedy to w wieku lat 16 zdaje egzamin GCSE.

Kolejnym etapem jest Sixth Form (które może odbyć w szkole średniej lub, częściej, w collegu) obejmuje kolejne dwa lata (year 12 i 13), które kończą się egzaminami A-levels, będącymi odpowiednikiem polskiej matury. Na ich podstawie odbywa się rekrutacja do szkół wyższych.

Podobnie, z niewielkimi różnicami, wygląda program przygotowujący do IB (matura międzynarodowa) i BTEC (odpowiednik technikum).

Secondary school

Year 7 - pierwszy rok nauki w większości szkół średnich zaczyna się w wieku 11 lat. Student musi mieć ukończone 11 lat na dzień 31/08

Year 8 - Student musi mieć ukończone 12 lat na dzień 31/08

Year 9 - Student musi mieć ukończone 13 lat na dzień 31/08

Year 10 - początek 2 letniego przygotowania do egzaminu GCSE. Student musi mieć ukończone 14 lat na dzień 31/08

Year 11 - ostatni rok obowiązkowej nauki w szkole, egzamin GCSE. Student musi mieć ukończone 15 lat na dzień 31/08

Sixth Form

Year 12 - początek 2 letniego przygotowania do egzaminów A Levels. Student musi mieć ukończone 16 lat na dzień 31/08

Year 13 - egzaminy A Levels. Student musi mieć ukończone 17 lat na dzień 31/08

Year 11 kończy się egzaminem GCSE. Studenci zainteresowani wyjazdem na year 11 muszą zdecydować się na wyjazd na cały rok szkolny.

Year 13 kończy się egzaminami A levels. Studenci zainteresowani egzaminami A levels muszą zdecydować się na wyjazd na year 12 i year 13. Jeśli uczestnik wiekowo kwalifikuje się do year 13 może uczestniczyć w programie, jednakże będzie umieszczony w year 12.

Rok szkolny w szkole średniej składa się z trzech semestrów (terms), z których każdy trwa 12 tygodni. Pomiędzy nimi są trzy okresy wakacyjne: na święta Bożego narodzenia (2 tygodnie), święta wielkanocne (2 tygodnie) i wakacje letnie (6 tygodni). Dodatkowo w środku każdego semestru jest krótka przerwa (1 tydzień), tzw. half-term. Terminy przerw pomiędzy semestrami różnią się w zależności od szkoły. W czasie przerw student może wrócić do swojego kraju lub pozostać u rodziny goszczącej.

Semestr jesienny – wrzesień – grudzień (12 tygodni)
Semestr wiosenny – styczeń– marzec/kwiecień (12 tygodni)
Semestr letni – marzec/kwiecień – połowa/koniec lipca (12 tygodni)

Program może być realizowany w ciągu jednego, dwóch lub trzech semestrów. Procedura aplikacyjna trwa zwykle kilka tygodni, zachęcamy zatem do jak najwcześniejszego aplikowania na program.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Sportu z 20 lutego 2004r. po uzupełnieniu różnic programowych i dostarczeniu świadectwa ze szkoły w UK, uczeń ma zaliczony rok nauki.


Procedura aplikacyjna

Na wstępnym etapie aplikowania na program nie są wymagane świadectwa lub listy referencyjne. Partner angielski prosi jedynie o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego z podstawowymi informacjami o kandydacie. Dodatkowo, przez Skype, przeprowadzana jest rozmowa w języku angielskim z metodykiem, aby jak najlepiej dobrać szkołę dla konkretnego studenta. Następnie kandydatowi przesyłana jest szczegółowa oferta szkoły, która według partnera angielskiego najlepiej będzie służyć jego celom. Znajdzie się tam opis samej szkoły, jak i miejscowości, w której szkoła jest zlokalizowana oraz wiele informacji praktycznych.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji student i jego rodzice mogą odwiedzić proponowaną szkołę.

Otrzymanie oferty nie jest żadnym zobowiązaniem dla potencjalnego kandydata. Rodzice i student mogą zapoznać się w sposób bardzo szczegółowy i konkretny z opcją nauki w Wielkiej Brytanii na podstawie oferty przygotowanej specjalnie dla danego kandydata i dopiero wówczas zdecydować czy zaproponowana oferta spełnia ich oczekiwania. Opłata za program wnoszona jest na 1-2 miesiące przed rozpoczęciem nauki.


Zakwaterowanie i opieka

Uczniowie są zakwaterowani rodzin goszczących. Organizator programu współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i starannie wyselekcjonowanymi rodzinami goszczącymi, które studentów traktują jak członków swoich rodzin. Na miejscu uczestnik jest pod opieką przedstawiciela partnera angielskiego, który zawsze służy radą i pomocą.

Tym, na co zwracana jest szczególna uwaga w czasie trwania programu to potrójny system ochrony i monitorowania studenta. Wszystkie współpracujące szkoły charakteryzują się bardzo dobrą pastoral care (opieka psychologiczna i monitorowanie dobrostanu studenta).

Drugim poziomem opieki jest rodzina goszcząca, która w codziennej interakcji może obserwować, czy uczestnik jest zadowolony.

Trzeci poziom opieki stanowi tzw. guardianship scheme. Każda osoba rozpoczynająca naukę w Wielkiej Brytanii ma przypisanego osobistego opiekuna-mentora (przedstawiciel English Naturally). Osoba ta, dostępna dla studenta 24 godz. na dobę (student posiada numer jego telefonu komórkowego), może szybko reagować na wszelkie problemy, pytania lub wątpliwości. Niezależnie od tego, opiekun spotyka się ze studentem regularnie, sprawdzając czy czuje się on. Opiekun kontaktuje się także ze szkolą i monitoruje postępy studenta w nauce.


Cena programu:

Cena programu zależy od długości trwania programu i przedstawia się następująco:

1 Semestr: £4500
2 Semestry: £8000
Cały rok szkolny: £10 050

Podane ceny obowiązują na wyjazdy w roku szkolnym 2019/2020.

Dodatkowa opłata za zakwaterowanie w czasie przerw - £200 za tydzień.


Cena programu obejmuje:

Naukę w publicznej szkole średniej, zakwaterowanie i wyżywienie u rodziny goszczącej (3 posiłki dziennie), opiekę lokalnego koordynatora, spotkanie informacyjne po przyjeździe do UK.


Cena programu nie obejmuje:

Kosztów podróży do UK, opłat za transfer z lotniska do miejsca zakwaterowanie, opłat za przejazdy lokalne, opłat za zakwaterowanie w czasie przerw w szkole (£200 za tydzień), dopłat do diety wegańskiej lub bezglutenowej (£25 za tydzień), kosztów mundurka (jeśli szkoła wymaga, koszt ok. £200), strojów na zajęcia sportowe, kosztów podręczników (jeśli szkoła nie zapewnia), opłat za zajęcia pozalekcyjne, kieszonkowego min. £200 miesięcznie.

Informacje dla studenta (kliknij)

Krótki opis brytyjskiego systemu nauczania (kliknij)

  

Dodatkowe informacje możesz uzyskać w naszym biurze:

Biuro Podróży i Turystyki Almatur Gdańsk Sp. z o.o. 
Al. Grunwadzka 140
80-264 Gdańsk

telefon: 583012931
gdansk@almatur.pl