phone 58 301 29 31

location_on Biuro Podróży i Turystyki Almatur Polska S.A.
., . Gdańsk

phone

location_on
,

Work & Travel USA - o programie

O programie

Ideą programu Work & Travel USA jest oferowanie studentom z całego świata możliwości uczestniczenia w wymianie kulturowej w Stanach Zjednoczonych w czasie wakacji letnich. Program ten umożliwia poznanie USA, stosunków pracy panujących w przedsiębiorstwach amerykańskich oraz praktyczną naukę języka angielskiego.

Program realizowany jest w okresie od 25 maja do 25 września. W tym okresie student ma prawo do pracy maksymalnie przez 4 miesiące. Po tym okresie studentowi przysługuje prawo legalnego pobytu w USA (bez prawa pracy) przez 30 dni. Powrót studenta do Polski musi nastąpić przed rozpoczęciem roku akademickiego na jego uczelni.

Program realizowany jest przy współpracy z największymi tego typu organizatorami w świecie - naszymi wieloletnimi wiarygodnymi partnerami specjalizującymi się w programach międzynarodowej wymiany studentów są CIEEInterexchange.

Zakwaterowanie
Zazwyczaj razem z ofertą pracy pracodawca oferuje możliwość zakwaterowania bądź doradza gdzie je można znaleźć. Średni tygodniowy koszt zakwaterowania wynosi ok. 80 USD na osobę.

Pieniądze
Wynagrodzenie zazwyczaj jest wypłacane w cyklach tygodniowych w formie czeku lub przelewem na konto. Uczestnicy powinni mieć przy sobie wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego oraz ewentualnych rozrywek do momentu pierwszej wypłaty, którą otrzymują zazwyczaj po 2 tygodniach. Zalecane środki własne powinny wynosić ok. 1000 USD.

Ubezpieczenie
Uczestnicy są ubezpieczeni na okres pracy (max. 4 miesiące). Przed wyjazdem studenci otrzymują szczegółową broszurę dotyczącą warunków ubezpieczenia i świadectwo ubezpieczeniowe.

Bilet lotniczy
Jako biuro specjalizujące się w turystyce studenckiej mamy możliwość zaoferowania studentom wyjątkowo korzystne warunki i stawki biletów lotniczych. Im wcześniejsza rezerwacja, tym większa gwarancja wylotu w terminie i za jak najniższą cenę.

Wsparcie
W razie jakichkolwiek problemów na terenie Stanów Zjednoczonych student może kontaktować się z całodobowo czynnym biurem organizacji amerykańskiej w USA.

Praca
Istnieje możliwość pracy na terenie całych Stanów Zjednoczonych, większość studentów podejmuje sezonowe zajęcia związane z dużym ruchem turystycznym. Najczęściej zatrudnienie można znaleźć w resortach, hotelach, restauracjach, sklepach, parkach rozrywki, Parkach Narodowych, aquaparkach, basenach itp. Średnio pracodawcy zapewniają ok. 40 godzin tygodniowo przy stawce ok. 8,50 - 9,00 USD/godzinę. Student zainteresowany udziałem w programie Work & Travel podpisuje Umowę o pracę bezpośrednio z pracodawcą amerykańskim.

Zabronione prace to m.in.:
praca bez wynagrodzenia / prace związane z inwestowaniem własnych pieniędzy /prace domowe jako opieka dla dzieci, ogrodnik itp. / prace w przemyśle rozrywkowym dla dorosłych / prace, które są zasadniczo oparte na prowizji, a tym samym nie gwarantują minimalnego wynagrodzenia / prace na rikszy lub związane z przewozem osób gdzie wymagane jest prawo jazdy zawodowe / prace w branży medycznej czy weterynaryjnej związane z bezpośrednim kontaktem przy pacjencie / prace na statkach powietrznych i wodnych / praca nauczyciela czy trenera / zatrudnienie poprzez agencję pracy/ praca w fabrykach, magazynach, przetwórstwie ryb/ w objazdowych parkach rozrywki. Szczegółowy wykaz prac zabronionych dostępny jest w naszych biurach.

Ponadto każda praca, bez względu na to czy jest na powyższej liście czy nie, musi być zgodna z zasadami i intencjami programu. Uczestnicy muszą zachować w trakcie pobytu odpowiednie proporcje pomiędzy obowiązkami zawodowym a czasem spędzonym na odkrywaniu społeczności lokalnej, poznawaniu USA i obywateli tego kraju. Ważne jest również, aby pamiętać, że wszystkie oferty pracy muszą mieć charakter "sezonowy".

Social Security Number i podatki
Wszyscy uczestnicy, którzy nie brali udziału w tego typu programie i nie został im przyznany Social Security Number muszą ubiegać się o jego przyznanie zaraz po przyjeździe do USA. Dzięki SSN można otrzymywać wynagrodzenie. Studenci mogą być zobowiązani do opłacenia podatku federalnego i stanowego. Po powrocie do Polski uczestnicy mogą ubiegać się o zwrot podatków. Almatur wskaże firmy pomagające studentom w ich odzyskaniu.